Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Na jakie polskie lodowiska warto się wybrać? cz.1

  Nasz kraj jest dość obfity pod względem lodowisk – jest ich nie tylko spora liczba, ale też wiele z nich jest naprawdę na wysokim poziomie. W związku z tym, że tegoroczna zima coraz bardziej się rozkręca warto mieć w zanadrzu listę lodowisk, na które warto się wybrać, by oddać się pasji, jaką jest jazda na łyżwach. Poniej krótkie zestawienie wybranych polskich lodowisk. Uwaga! Ta lista i tak jest dopiero wierzchołkiem góry lodowej całej plejady lodowisk, jakimi możemy cieszyć się w naszym kraju, jednak wiadomo nie da się wszystkich wypróbować za jednym zamachem, stąd taki spis może być dobrym początkiem do stworzenia swojej indywidualnej listy ulubionych lodowisk. Planujemy również kolejne części – zatem zaglądajcie! Kobiety na lodowisku

  BBOSIR – Bielsko-Biała

  Naszą pierwszą propozycją jest bielskie lodowisko znajdujące się przy ulicy Karbowej 26. Funkcjonuje przy nim wypożyczalnia oraz ostrzalnia łyżew. Na głodnych amatorów jazdy na łyżwach czeka także bufet. Jest to kryte lodowisko wkomponowane w tamtejszą wielofunkcyjną halę. Aż do końca marca można cieszyć się jazdą na łyżwach w tym miejscu i to przez cały tydzień od godziny 10 aż do 22.

  CSR Słowianka – Gorzów Wielkopolski

  Kolejne lodowisko jest czynne już od października aż do kwietnia. Mamy tutaj do czynienia z miejscem zadaszonym, w którym również można zarówno wypożyczyć, jak i naostrzyć łyżwy. Do dyspozycji łyżwiarzy jest również bezpłatna szatnia. Uwaga! Dzieci poniżej 7 roku życia mogą korzystać z tego lodowiska wyłącznie pod nadzorem dorosłej osoby. Lodowisko mieści się dokładnie pod adresem Słowiańska 14.

  Figlowisko – Warszawa

  Będąc w Warszawie warto zajrzeć na lodowisko o wdzięcznej nazwie „Figlowisko”. To miejsce otwarte przez całą dobę 7 dni w tygodniu! Na amatorów jazdy na łyżwach czeka tam więcej niż 1100 m2 tafli lodowej. Można tutaj śmigać na łyżwach bezpiecznie – bez względu na panujące warunki atmosferyczne, gdyż to idealne miejsce na rekreację i zabawę należy do ślizgawek typu krytego. Fajny pomysł na wspólne spędzanie czasu z całą rodziną na Ursynowie przy Aleji KEN.

  Orbita – Wrocław

  Na mieszkańców Wrocławia i okolic czeka nowoczesne lodowisko Orbita. Mieści się ono dokładnie przy ulicy Wejherowskiej 2. To tam można wypożyczyć, naostrzyć łyżwy a także zjeść coś dobrego w okolicznym bufecie. Warto podkreślić możliwość skorzystania ze szkółek łyżwiarskich na terenie tegoż lodowiska. Jeśli chodzi o godziny otwarcia to w środy i czwartek od 9.00 do 15.00 natomiast w weekendy od 12.00 do 20.00.

  Jutrzenka – Warszawa

  Jutrzenka to kolejne warszawskie lodowisko, które chcemy wam przybliżyć. Jest stosunkowo nowe, w okrągłym kształcie o 30 metrowej średnicy. Mamy tutaj do czynienia z zadaszonym, regularnie czyszczonym obiektem. Na miejscu czeka na łyżwiarzy kompleks udogodnień pod postacią wypożyczalni, toalety, a także pysznego jedzenia w miejscowym barze. Nie należy ono do dużych lodowisk, dlatego panuje na nim kameralna, przyjemna atmosfera – idealne miejsce dla amatorów mniej zatłoczonych ślizgawek. Lodowisko znajdziesz pod adresem Rozbrat 5.

  Lodowisko na Eisenberga – Kraków

  Pora ma sztucznie mrożone, krakowskie lodowisko znajdujące się przy ulicy Eisenberga 2. Tafla nie jest wielka (30m x 20m), ale jeździ się tutaj bardzo przyjemnie. Można spróbować jazdy na tej ślizgawce w miesiącach od listopada aż do marca. Na miejscu oczywiście czekają wypożyczalnia łyżew, ostrzalnia, jak również – bufet.

  Lodowisko przy zespole szkół nr 14 – Wrocław

  Wracamy jeszcze na chwilę do Wrocławia. Tam przy zespole szkół nr 14 mieści się zadaszone lodowisko o wymiarach 20 x 30 m. Mieści maksymalnie 40 osób i z racji tego, że jest zadaszone można tam świetnie się bawić bez względu na to jaka zima panuje za oknem. Na miejscu jest oczywiście węzeł sanitarny. Wypożyczalnia jest bogata nie tylko w łyżwy, ale też kaski. Można też skorzystać z ostrzarni. Aleja Aleksandra Brücknera 10 to adres tego ośrodka.

  Lodowisko w Józefowie

  Mieszkasz pod Warszawą, ale nie chcesz tracić czasu na dojazd do stolicy? Zwróć uwagę na lodowisko znajdujące się w Józefowie. Najfajniejsze w tym miejscu jest to, że ta ślizgawka jest całkowicie bezpłatna. Oczywiście wypożyczenie łyżew wiąże się z drobną opłatą. Jednak pamiętaj, że wybierając się na to lodowisko postaraj się o zaostrzenie swojego sprzętu wcześniej, gdyż tutaj nie można niestety wykonać tego na miejscu. Lodowisko mieści się przy ulicy Długiej 44.

  MOSIR w Tychach

  Parę zdań należy również powiedzieć na temat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się na Śląsku, a dokładnie w Tychach przy ulicy ul. Gen. Ch. de Gaulle'a 2. Przede wszystkim warto podkreślić, że w tym miejscu można ślizgać się na łyżwach niemalże przez cały rok, gdyż mamy do czynienia z obiektem wyposażonym w sztucznie mrożoną taflę. Oczywiście na miejscu można zarówno naostrzyć łyżwy, jak i wypożyczyć w razie potrzeby. Nie ma też problemu z dostępem do jedzenia, gdyż na miejscu funkcjonuje punkt gastronomiczny z ciepłymi, smacznymi posiłkami. Jest też bezpiecznie, bowiem na terenie obiektu zainstalowano monitoring. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w tym miejscu rozgrywane są mecze hokejowe – ligowe oraz drużyn młodzieżowych.