Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Jak wybrać łyżwy?

  W Polsce od paru lat widoczny jest wzrost zainteresowania łyżwiarstwem i jazdą na łyżwach. Obecnie na łyżwach można jeździć przez cały rok, nie trzeba ograniczać się tylko do sezonu zimowego. Problem pojawia się więc tylko w momencie doboru odpowiednich łyżew do własnych umiejętności i zainteresowań łyżwiarskich.

  10 lat temu nie było w tej kwestii dużych problemów. Dla dziewczyn były "figurówki", a dla chłopców "hokejówki". Łyżwy figurowe idealnie spisują się gdy chcemy kręcić piruety lub ósemki, na łyżwach hokejowych osiąga się za to większe prędkości, są bardziej zwrotne i można na nich łatwiej wyhamować - są idealne w sportach łyżwiarskich m.in. w hokeju.

  Obecnie na rynku polskim oprócz łyżew hokejowych i figurowych możemy znaleźć również łyżwy regulowane, idealne dla dzieci. Noga dzieci bardzo szybko rośnie, a zakup nowych łyżew każdego sezonu może być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego warto poszukać w ofertach łyżew regulowanych. But w łyżwach regulowanych ma najczęściej regulację do 3 rozmiarów.

  Przy wyborze łyżew należy zwrócić szczególną uwagę na producenta. Tanie łyżwy dostępne w supermarketach (już od 30-40 zł) lub nieznanych marek mogą nie dotrwać nawet do końca jednego sezonu. Ich niska cena odbija się na materiałach z których zrobione są łyżwy. Często trudno później naostrzyć płozy. Zdarzają się też modele, które mają płozy tak krzywo przykręcone, że trudno na nich w ogóle jeździć.

  Jeżeli nie stać Was jednak na zakup nowego sprzętu, warto zastanowić się nad możliwością wypożyczenia łyżew. Wypożyczalnie znajdują się przy każdym lodowisku. Cena za godzinę wypożyczenia łyżew to ok. 5 zł, a dla początkujących łyżwiarzy godzina to już wystarczająca dawka tego sportu. Wśród producentów warto polecić takie marki jak K2, NikeBauer, Roces, Tempish, Botas. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły podczas procesu produkcji sprawia, że produkty tych firm zaspokoją wymagania łyżwiarzy.

  Ale jakie łyżwy wybrać? Buty skórzane dopasowują się z czasem do stopy, czego nie można jednak powiedzieć o plastikowych. Dobrze też wybrać łyżwy sznurowane, a nie zapinane na klamry. Wprawdzie za łyżwami zapinanymi na klamry przemawia fakt, że można je szybko założyć czy ściągnąć, to jednak łyżwy sznurowane odpowiadają za lepszy komfort jazdy, lepiej trzymają się nogi i są po prostu przez to wygodniejsze.

  Wydatki związane z zakupem sprzętu łyżwiarskiego zależą przede wszystkim od jego przeznaczenia. Dobre łyżwy dla dzieci to koszt rzędu ok. 100 zł. Osoba dorosła do jazdy rekreacyjnej na lepszy już troszkę sprzęt musi wydać 150-250 zł. Dla już bardziej zaawansowanych łyżwiarzy odpowiednie będą łyżwy z przedziału cenowego 400-500 zł, a sprzęt z najwyższej półki kosztuje nawet 1500-2000 zł.

  Zobacz ofertę ofertę Internetowego Sklepu Sportowego ASPORT.pl
  ŁYŻWY DLA DZIECI ŁYŻWY FIGUROWE ŁYŻWY HOKEJOWE
  Kupując łyżwy, należy przymierzać je mając ubraną grubszą skarpetę niż zwykle. Warto rozejrzeć się za łyżwami dopasowanymi do kształtu stopy. Przymierzyć buty kilku producentów - każdy ma inny wzorzec stopy - i dopasować idealne łyżwy dla siebie. Większość firm produkuje łyżwy z uwzględnieniem czy późniejszy użytkownik ma wąską czy szeroką stopę. Oznaczenia te najczęściej umieszczane są języku buta. Litera "D" oznacza wąską stopę, a litera "E" szeroką stopę.

  Gdy już wybierzemy odpowiedni dla siebie model nie zapominajmy że na tym się kończą wszystkie obowiązki dotyczące korzystania z zakupionego sprzętu. Płozy należy systematycznie ostrzyć co zapewni nam na długi czas komfortową jazdę. Płozy należy ostrzyć co 8-10 godzin jazdy, więc dla osób które jeżdżą rekreacyjnie oznacza to ostrzenie płozy średnio co 1-2 miesiące (zależy to od częstotliwości korzystania z lodowiska). Unikajcie też kontaktu płozy z betonem. Dla krawędzi płozy oznacza to stępienie i należy natychmiast naostrzyć je od nowa. Pokrowce lub osłony na płozy zakładajcie na suche łyżwy, zabezpieczycie się w ten sposób przed rdzą.

  Jazda na łyżwach jest dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w miłym towarzystwie. Na lodowiska przychodzą grupki znajomych, aby na łyżwach spędzić kilka godzin dobrze się przy tym bawiąc. Jazda na łyżwach jest sportem który można uprawiać bez względu na wiek. Nie każdy musi jeździć po tafli z dużą prędkością czy kręcić piruety. Wiele osób jeździ na łyżwach rekreacyjnie ciesząc się każdą chwilą spędzoną na lodzie. Spróbuj, może i Ty zarazisz się lodowym szaleństwem.