Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Jazda na łyżwach a odchudzanie

  Korzyści wynikające z jazdy na łyżwach są ogólnie znane – to aktywność fizyczna w bardzo dużym stopniu przyczyniająca się do lepszego humoru, zdrowia, samopoczucia. Dzięki łyżwom ćwiczymy równowagę, mamy większą kontrolę nad całym ciałem, wzmacniamy liczne partie mięśni, w tym również mięśnie kręgosłupa. Jednak często pojawia się pytanie odnośnie do tego czy i w jaki sposób jazda na łyżwach może przyczynić się do dbania o smukłą sylwetkę. Owszem, sport ten jak najbardziej może okazać się tak samo jak każdy inny pomocny przy stracie dodatkowych kilogramów, warto jednak dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, by móc jak najpełniej korzystać z przyjemności, jaką jest jazda na łyżwach – również w odniesieniu do odchudzania.

  Pani w jeździe figurowej na łyżwach

  Jak uzyskać najlepsze efekty?

  Biorąc pod uwagę, że w trakcie godzinnej jazdy na łyżwach jesteś w stanie spalić od 300 do 800 kalorii najlepiej będzie jeździć min. 2 razy w tygodniu w sezonie. Oczywiście duży wpływ na efekty ma intensywność treningu – im większa, tym krótsze i rzadsze mogą być sesje. Nieco inaczej jest też, jeśli chodzi o hokej – tutaj można stracić nawet 2000 kcal podczas meczu bądź treningu.

  Z czego to wynika?

  Podczas jazdy na łyżwach całe ciało jest zaangażowane w ruch. Nieprzerwana dbałość o utrzymanie równowagi, panowanie nad ruchem rąk i nóg – to wszystko wymaga wysiłku z naszej strony, dzięki czemu ćwiczymy nie tylko mięśnie nóg (tak jak błędnie sądzi spora część jeżdżących), ale też dbamy o formę górnej części ciała. Zatem decydując się na jazdę na łyżwach nie tylko szybko schudniesz, ale też masz możliwość wyrzeźbienia sylwetki. Co więcej, z racji tego, że intensywna jazda na łyżwach wymaga nie lada wysiłku, możesz dzięki niej także wspomóc swoje zdrowie poprzez wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego.

  Pozostałe korzyści

  Nie jest tajemnicą, że osoby jeżdżące na łyżwach – zarówno amatorsko, jak i zawodowo mogą się pochwalić nienaganną postawą. Wyprostowana sylwetka oprócz oczywistych walorów zdrowotnych przyczynia się również do pozyskania smuklejszej sylwetki w optyczny sposób, bowiem automatycznie biust idzie do przodu, a brzuch jest bardziej wklęsły. Innym niekwestionowanym, profitem wykorzystania jazdy na łyżwach jako sposobu na piękne, szczupłe ciało jest fakt, że jest to stosunkowo tani sport.

  Podsumowując...

  Jazda na łyżwach to nie tylko przyjemna aktywność fizyczna, ale też sposób na skuteczne spalanie kalorii, świetną kondycję, zdrowy wygląd i to, czego pragniesz najbardziej – smukłą sylwetkę.