Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Jak nauczyć się hamować?

  Rozpoczynając naukę jazdy na łyżwach koniecznie trzeba nauczyć się prawidłowo hamować, dzięki czemu poprawimy nasze bezpieczeństwo. Rzucanie się na barierkę nie ma nic wspólnego z hamowaniem. Aby nauczyć się hamować, trzeba mieć już opanowane kilka podstawowych umiejętności, takich jak jazda na jednej nodze, jazda do przodu ze zmiennym tempem, odbijanie się raz z lewej nogi, raz z prawej.

  Pierwszym sposobem hamowania jest ustawienie łyżew w literę "T", polegające na tym, że jedną stopę obracamy prostopadle do drugiej, przy czym nie staramy się jej za sobą ciągnąć. Dobrze obrazuje to poniższy film:

  Drugim, najprostszym sosobem jest hamowanie pługiem. Aby w ten sposób zahamować, należy lekko ugiąć nogi, rozstawić je (nie za szeroko) i ustawić czubki łyżew lekko do środka. Jadąc w ten sposób po chwili sami się zatrzymamy.

  Trzecim, nieco trudniejszym, jest nagły zwrot całego ciała prostopadle do kierunku jazdy, co można zobaczyć na poniższym filmie:

  Najlepiej zacząć naukę hamowania od sposobu półpługiem. Kiedy go opanujemy, można bez przeszkód przechodzić do trudniejszych sposobów. Na początku dobrze jest przećwiczyć wiele razy tę motodę, pozwalając sobie na raz krótszą, raz dłuższą drogę hamowania.