Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Dziecko na łyżwach – pomocne wskazówki

  Dziecko na łyżwach – pomocne wskazówki

  Łyżwiarstwo jest aktywnością, która może być realizowana jako działalność rekreacyjna lub jako profesjonalny sport. Wielu łyżwiarzy jeździ dla przyjemności, gdyż istnieje kilka istotnych korzyści, które mogą wyniknąć z jazdy łyżwach. Zachęcenie dzieci do jazdy na łyżwach to dobry pomysł, ale trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu dziecka do jazdy na tafli lodu.

  Dla dzieci - tylko łyżwy dla dzieci!

  Choć samodyscyplina i osobiste umiejętności mają wielkie znaczenie to znacznie łatwiej jest zacząć przygodę z łyżwami, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o użytku przez dzieci. Łyżwy dla dzieci - początkujących łyżwiarzy różnią się od tych dedykowanych dla bardziej doświadczonych zawodników. Jednak jest w czym wybierać, bowiem istnieje duża liczba stylów na rynku. Warto poznać jakie istnieją różnice i kluczowe cechy, które wyróżniają dziecięce łyżwy od tych dla dorosłych.

  Łyżwy to nie wszystko

  Jeśli chodzi o kwestie psychologiczne jazdy na łyżwach, dzieci wykazują różne cechy behawioralne - niektóre dzieci mogą się bać postawienia pierwszego kroku na śliskiej powierzchni lodu, podczas gdy inne nie będą mogły się tego doczekać. Tak czy inaczej wszystkie te dzieci powinny poznać wszelkie mechanizmy zabezpieczające, które pozwalają na to, by ten pierwszy raz na łyżwach był dla nich jak najprzyjemniejszy. Trzeba im uświadomić, że nawet bardziej pewni siebie łyżwiarze mogą stracić równowagę na lodzie.

  Warto zadbać o to, by pierwsze łyżwy dla dziecka były wypełnione za pomocą wewnętrznej wyściółki – ona bowiem zapewnia ciepło i komfort podczas jazdy, dziecko czuje się w niej dobrze i pewne siebie – a takie warunki z pewnością pomagają dziecku utrzymać równowagę na lodzie.