Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Ubierz się odpowiednio - porady dla profesjonalistów i amatorów

  Jazda na łyżwach dawno temu

  Kiedy mówimy o łyżwiarzach - zazwyczaj mamy na myśli nowicjuszy, którzy chcą się dobrze bawić podczas jazdy na lodzie. Przekonasz się, że większość początkujących łyżwiarzy nosi dowolnego typu odzież – ważne by było im ciepło i komfortowo podczas jazdy na łyżwach. Jednak, jeśli chodzi o profesjonalizm i zawody na łyżwach nosi się już konkretne rodzaje kostiumów - w zależności od okazji lub stylu konkursu.

  Generalnie im bardziej profesjonalny skater – tym większe ma znaczenie znalezienie jak najlepszego rodzaju kostiumu – nie tylko na zawodach, ale także podczas codziennych sesji i praktyk szkoleniowych.

  Jak należy się ubrać na zawody łyżwiarskie?

  1) Jeśli chodzi o profesjonalny kostium łyżwiarski należy skonsultować się z krawcową przed zakupem odzieży. Twoja krawcowa może dostosować całość idealnie do ciebie, cięcie, kolor i tekstylia. Wszystko będzie zgodne z własnymi specyfikacjami tak, aby twoje sukienki i stroje był jak najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb zarówno podczas ćwiczeń, jak i zawodów.

  2) Trzeba upewnić się, że nie wyda się swoich ciężko zarobionych pieniędzy na zakup tanich rajstop łyżwiarskich - trzeba upewnić się, że kupuje się "tylko i wyłącznie" najwyższej jakości rajstopy do wykorzystania w ramach swoich treningów i zawodów łyżwiarskich. Wysokiej jakości rajstopy dadzą gwarancję, że nie zmarzniesz i że nic się nie zerwie, podczas poślizgu lub upadku w czasie treningu.

  3) Zawsze trzeba mieć do dyspozycji więcej niż jeden lub dwa zestawy szkoleniowe. Korzystnie jest gdy ma się cztery bądź pięć zestawów wysokiej jakości. Jeśli chodzi o łyżwiarki są to przede wszystkim sukienki i legginsy, natomiast jeśli chodzi o łyżwiarzy będą to przede wszystkim topy i spodnie.

  4) Należy upewnić się, że łyżwy zostały odpowiednio naostrzone przed imprezą lub zawodami. Dzięki temu można podczas zawodów zmniejszyć ilość tarcia generowanego podczas wszelkich manewrów, a także upewnić się, że będzie się jeździło szybciej i przy znacznie większej precyzji.

  5) W momencie, gdy nie poza lodem należy zabezpieczyć ostrza za pomocą odpowiednich osłon, znanych jako ochraniacze płóz. Są one w wielu kolorach i w różnych formach, w tym od najzwyklejszego designu po bardzo ozdobne projekty.

  Jak się ubrać, jeśli uprawiasz łyżwiarstwo hobbystycznie?

  • Nie popełniaj błędu, polegającego na noszeniu nieporęcznego i grubego ubrania, zgrzejesz się i spocisz już po krótkim okresie jazdy na lodzie. Sekretem tutaj jest nosić cienkie warstwy ubrań, dzięki czemu w trakcie jazdy możesz się stopniowo ogrzać i ewentualnie zdjąć wierzchnią warstwę.
  • Upewnij się, że masz na sobie długie spodnie i długie rękawy, aby zamortyzować się przed ewentualnymi wypadkami, a także oczywiście po to, by mieć pewność, że będzie ci ciepło podczas jazdy.
  • Warto wziąć ze sobą parę rękawiczek podczas zimowych miesięcy. Będą one chronić ręce podczas jazdy na łyżwach – dzięki czemu problem, jakim są lodowate palce nie będzie Cię dotyczył.

  Zatem bez względu na to czy jeździsz na łyżwach amatorsko czy też profesjonalnie – musisz porządnie przygotować swoje ubranie do jazdy.