Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Jak zachęcić dziecko do sportów zimowych? 4 bezcenne wskazówki!

  Zima to idealny czas dla Twojego dziecka, aby poznało narty lub łyżwy. Jednak bez względu na to, czy planujecie wyjazdy rodzinne Alpy czy też będą to raczej podwórkowe zabawy – warto wiedzieć jak przygotować dziecko do bezpiecznej zabawy w takich warunkach. Aby to zrobić - postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  1. Przedstaw dziecku opcje.

  Jeśli Twoje dziecko nie zna sportów zimowych, możecie razem obejrzeć konkurs narciarski w telewizji, możesz też dziecko zabrać na hokeja lub odwiedzić lokalne lodowisko, aby ocenić jego zainteresowanie. Pamiętaj, że sporty zimowe mogą wymagać większego zaangażowania finansowego i czasu niż wiele sportów uprawianych latem. Prawdopodobne jest, że cała rodzina będzie musiała się w to zaangażować.

  2. Postaw na bezpieczeństwo.

  Sporty zimowe charakteryzują się wysoką prędkością, a tym samym potencjalnymi wypadkami. Musisz pomóc dziecku unikać urazów, inwestując w odpowiednie urządzenia zabezpieczające i akcesoria ochronne. Zwróć szczególną uwagę na rozmiar kasku dziecka (eksperci twierdzą, że ochrona głowy jest niezbędna dla narciarzy, hokeistów na lodzie i początkujących łyżwiarzy). Bądź ostrożny, jeśli chodzi o użycie ochraniaczy pożyczonych od rodzeństwa. Jeśli kask jest za mały lub za duży, a twoje dziecko upadnie - kask może spaść z głowy i nie może jej chronić w wystarczający sposób.

  3. Spokojny początek.

  Uczenie się utrzymania pozycji pionowej na łyżwach lub przymocowania nóg do snowboardu wymaga czasu. Więc nawet jeśli jesteś podekscytowany faktem, że możesz zabrać w końcu dziecko na lód lub w góry, nie spiesz się – niech dziecko zdobywa umiejętności we własnym tempie. Upewnij się, że umie utrzymać równowagę na łyżwach i nie boi się jazdy na nartach. Jeśli nie masz tyle cierpliwości – zawsze możesz rozważyć wynajęcie instruktora dla rodziny lub zapisanie dziecka na lekcje grupowe dla początkujących. Będzie miało okazję ćwiczyć swoje umiejętności, bawiąc się z dziećmi w swoim wieku.

  4. Skup się na zabawie.

  Bez względu na to, czy twoje dziecko wykazuje zdolność do uprawiania sportu od razu czy potrzebuje więcej czasu - pamiętaj, że nie chodzi o konkurencję w tym wieku. Zamiast tego chodzi o zabawę. Sporty zimowe mogą pomóc dziecku w zdobyciu poczucia własnej wartości i pomagają w uczeniu się wytrwałości. Ale nie popychaj dziecka w to zbyt mocno. Jeśli Twoje dziecko nie jest zainteresowane jednym z tych zimowych zajęć - na przykład nie chce jeździć na łyżwach - pozwól, by następnym razem spróbowało jazdy na nartach lub snowboardzie.