Najlepszy sklep z łyżwami
Producenci
Łyżwy Tempish Łyżwy Spokey Łyżwy Axer Łyżwy Nils Łyżwy Rollerblade
Kontakt
Biuro Obsługi Klienta
Zamówienie telefoniczne
801 000 761
33 8219 149
604 617 978
w godzinach 8-18
Gadu-Gadu: 3575652
Dołącz do nas
Polecane strony

  Czy jestem „za stary” na łyżwy?

  Łyżwiarstwo zwykle jest traktowane jako sport dla młodszych dzieci. Jednak jazda na łyżwach to sport dla wszystkich grup wiekowych i ma coś do zaoferowania dla każdego!

  Jazda na łyżwach to świetny sposób, aby pozostać w formie i naprawdę cieszyć się z pięknej sylwetki. Przykład: starzejąc się możemy mieć coraz większe problemy z utrzymaniem równowagi. Łyżwiarstwo jest to świetny sposób, aby utrzymać równowagę na wysokim poziomie. Dolne mięśnie pleców i mięśnie brzucha to podstawowe grupy mięśni używane podczas jazdy w łyżwach.

  Spalanie kalorii bez obciążania stawów

  Źródło: pinterest.com
  Jazda na łyżwach, ogólnie rzecz biorąc pozawala zwiększyć wytrzymałość, tak jak każdy inny rodzaj sportów cardio. Bonus wiążący się z jazdą na łyżwach jest jednak taki, że nie obciąża stawów, tak mocno jak wiele innych sportów np. biegi. Lodowiska są zazwyczaj zimne i dlatego twoje ciało musi wytwarzać więcej energii, aby poćwiczyć i utrzymywać temperaturę ciała. To również pomaga spalić dodatkowe kalorie, co jest dodatkową zaletą. Lodowiska to również i inne rodzaje jazdy na łyżwach oprócz typowego freestyl'u. Można wybrać swój ulubiony styl jazdy, jak np.:
  • jazda na łyżwach figurowych
  • jazda na łyżwach hokejowych
  Kolejny argument za tym, że jazda na łyżwach jest pomocna dla organizmu to fakt, że angażuje do ruchu dolną połowę ciała. Poruszanie się po lodzie wymaga, aby bezustannie posuwać swoje nogi do przodu. Ten ruch działa aktywizująco na biodra i pośladki. A nasze ciała docenią tę pracę, ponieważ tak wielu z nas spędza zbyt wiele czasu siedząc przed ekranem komputera.

  Najważniejsza: motywacja

  Niektórzy mogą pomyśleć, że jazda na łyżwach jest trudne do nauczenia, ale to błędne myślenie – można się tego nauczyć w każdym wieku. Dlatego bez względu na to ile masz lat – jeśli zawsze chciałeś nauczyć się jeździć na łyżwach to najwyższa pora aby wreszcie się na to zdobyć i zdecydować się na pierwsze lekcje! Każdy łyżwiarz ma inne cele i motywacje. Wystarczy jednak zdecydować się na jazdę na łyżwach choćby dla zabawy - nie tylko dla treningu. Za każdym razem gdy będziesz szedł na lodowisko, pomyślisz o tym, jak wiele radości Ci to przyniesie.

  Nigdy nie jesteś za stary na to by, jeździć na łyżwach!